![Προβολές και σεμινάρια Κινηματογράφου Προβολές και σεμινάρια Κινηματογράφου](https://petroupoli.gov.gr/wp-content/uploads/2014/01/kinimatografiki-lesxi-1.jpg)
Η Κινηματογραφική Λέσχη του Δήμου Πετρούπολης παρουσιάζει το πρόγραμμα προβολών για το χειμώνα του 2014, παρουσιάζοντας βραβευμένες ταινίες. Παράλληλα, προτείνει ένα σύνολο 6 ανοιχτών μαθημάτων με θέμα “Η τέχνη του Χρόνου. Ιστορία και Θεωρία Κινηματογράφου”.
Έναρξη την Τετάρτη 15 Ιανουαρίου, στο 10ο Δημοτικό Σχολείο Πετρούπολης (Αγ. Γλυκερίας και Αθ. Διάκου).
Η είσοδος και η συμμετοχή είναι ελεύθερη για το κοινό.
Δείτε το αναλυτικό πρόγραμμα των προβολών και σεμιναρίων.