![Σήμερα (3/4) στη Δημοτική Βιβλιοθήκη, για παιδιά 3-6 ετών: «Το βαλς του Σκαντζόχοιρου» Σήμερα (3/4) στη Δημοτική Βιβλιοθήκη, για παιδιά 3-6 ετών: «Το βαλς του Σκαντζόχοιρου»](https://petroupoli.gov.gr/wp-content/uploads/2024/04/Skantzoxoiros-PICKABOOK-Petroupoli-Μικρή.jpg)
Η Δημοτική Βιβλιοθήκη (Μπουμπουλίνας 59 & Αθ. Διάκου, 2ος όροφος), οι εκδόσεις SUSAETA και το βιβλιοπωλείο pickabook -στο πλαίσιο του εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Παιδικού Βιβλίου (2/4)- έχουν ετοιμάσει για σήμερα (3/4, 17:30), με ελεύθερη είσοδο, κάτι ξεχωριστό για παιδιά (με συνοδεία) ηλικίας από 3 ως 6 ετών.
Η συγγραφέας-μουσικοπαιδαγωγός, Ηλιάνα Φιλέα, θα παρουσιάσει τους ήρωες του βιβλίου: «Το βαλς του Σκαντζόχοιρου». Ένα μοναδικό διαδραστικό μουσικοκινητικό δρώμενο γεμάτο τραγούδια και χορό.
Πληροφορίες στο τμήμα Πολιτισμού της Διεύθυνση Πολιτισμού, Αθλητισμού & Νεολαίας Δήμου Πετρούπολης, στο τηλέφωνο 2128098222.