![ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΗ ΑΠΟΛΥΜΑΝΣΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟΥ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΗ ΑΠΟΛΥΜΑΝΣΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟΥ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ](https://petroupoli.gov.gr/wp-content/uploads/2020/03/WP_001907-1-770x400.jpg)
Σε προληπτική απολύμανση του Δημοτικού Κολυμβητηρίου πρόκειται να προχωρήσει ο Δήμος Πετρούπολης, αύριο Σάββατο 7 Μαρτίου 2020.
Οι εργασίες απολύμανσης θα διεκπεραιωθούν μετά τη λήξη του ωραρίου λειτουργίας του και συγκεκριμένα στις 14:30. Το Δημοτικό Κολυμβητήριο θα λειτουργήσει κανονικά από τη Δευτέρα 9 Μαρτίου.
Η πρωτοβουλία αυτή αποτελεί τη συνέχεια των ενεργειών και μέτρων πρόληψης στις οποίες έχει προχωρήσει ο Δήμος Πετρούπολης, στο πλαίσιο της διαφύλαξης της υγείας των Δημοτών από τον νέο κορωνοϊό.