![Με λαμπρότητα εορτάσθηκαν τα Θεοφάνεια στον Δήμο Πετρούπολης Με λαμπρότητα εορτάσθηκαν τα Θεοφάνεια στον Δήμο Πετρούπολης](https://petroupoli.gov.gr/wp-content/uploads/2023/01/2023-Theofania-06-770x400.jpg)
Με λαμπρότητα εορτάσθηκαν τα Θεοφάνεια στον Δήμο Πετρούπολης
Με κάθε επισημότητα και μεγαλοπρέπεια τελέστηκε ο Αγιασμός των Υδάτων και η ρίψη του Τιμίου Σταυρού κατά τον εορτασμό των Αγίων Θεοφανείων, την Παρασκευή 6 Ιανουαρίου 2023, στο Δημοτικό Κολυμβητήριο του Δήμου Πετρούπολης.
Την όμορφη και σεμνή τελετή -η οποία έλαβε χώρα παρουσία της Δημοτικής Αρχής, Αυτοδιοικητικών στελεχών, Προέδρων Συλλόγων και Φορέων του Δήμου, αλλά και την παρουσία της Πολιτικής Ηγεσίας- πλαισίωσε η Φιλαρμονική του Δήμου μας.
Με την ολοκλήρωση της τελετής ακολούθησε κοπή της βασιλόπιτας και ο Δήμαρχος Πετρούπολης Στέφανος Γαβριήλ Βλάχος ευχήθηκε «Χρόνια Πολλά και η χάρη του Αγίου Πνεύματος να φωτίσει τη ζωή όλων μας και να μας καθοδηγήσει σε δρόμους δημιουργικούς με υγεία, ευημερία σύμπνοια και αισιοδοξία».