![ΨΗΦΙΣΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΥΞΗΣΗΣ ΤΗΣ ΕΙΣΦΟΡΑΣ ΤΩΝ ΔΗΜΩΝ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΕΔΣΝΑ Δήμος Πετρούπολης](https://petroupoli.gov.gr/wp-content/uploads/2016/10/dhmoshmo-2.jpg)
H Διεύθυνση Παιδείας, Πρόνοιας & Κοινωνικής Πολιτικής του Δήμου Πετρούπολης, συνεχίζοντας την προσπάθεια διαρκούς επιμόρφωσης σε θέματα πρώτων βοηθειών για όλους τους εργαζόμενους στους Δημοτικούς Παιδικούς Σταθμούς, διοργανώνει:
Σεμινάριο Έκτακτων Αναγκών, με τις παρακάτω ενότητες:
– Πρώτες Βοήθειες.
– Βασικές αρχές προστασίας από φωτιά.
– Βασικές αρχές προστασίας από σεισμούς.
Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί από την «Ελληνική Ένωση Έρευνας και Διάσωσης Εθελοντών Αττικής», στο Πολιτιστικό Κέντρο του Δήμου Πετρούπολης, (Εθνικής Αντιστάσεως 61) την Τρίτη 14/11/2017 και Τετάρτη 15/11/2017, ώρες 17:00-22:00.