![ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΑΡΧΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΓΙΑ ΑΜΕΣΗ ΚΑΙ ΕΜΠΡΑΚΤΗ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ. ΚΑΤΩ Ο ΙΜΠΕΡΙΑΛΙΣΤΙΚΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ!. ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΑΡΧΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΓΙΑ ΑΜΕΣΗ ΚΑΙ ΕΜΠΡΑΚΤΗ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ. ΚΑΤΩ Ο ΙΜΠΕΡΙΑΛΙΣΤΙΚΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ!.](https://petroupoli.gov.gr/wp-content/uploads/2016/04/2016-prosfigesekdilosi-1.jpg)
Από την πρώτη στιγμή που οξύνθηκε το πρόβλημα με τα καραβάνια των δυστυχισμένων προσφύγων και μεταναστών που έφταναν κατά κύματα στη χώρα μας, ο Δήμος Πετρούπολης τοποθετήθηκε καθαρά και δημόσια. Το ίδιο κάνουμε και τώρα απευθυνόμενοι σε εσάς με εμπιστοσύνη. Το προσφυγικό πρόβλημα δεν είναι “κεραυνός εν αιθρία”. Η αιτία του είναι ο ιμπεριαλιστικός πόλεμος που διεξάγεται στη Συρία και σε υπόλοιπες χώρες της Μέσης Ανατολής. Πόλεμο που τον διεξάγουν το ΝΑΤΟ, η ΕΕ, οι ΗΠΑ,όπως και άλλες καπιταλιστικές χώρες που η κάθε μία για τα συμφέροντά της παίρνει μέρος στα εγκλήματα, στους βομβαρδισμούς, στις καταστροφές.
Ενημερωθείτε από το πλήρες κείμενο της ανακοίνωσης …..