![Ενημέρωση για τις εγγραφές στους Δημοτικούς Παιδικούς και Βρεφονηπιακούς Σταθμούς Ενημέρωση για τις εγγραφές στους Δημοτικούς Παιδικούς και Βρεφονηπιακούς Σταθμούς](https://petroupoli.gov.gr/wp-content/uploads/2024/07/Βρεφικός-σταθμός-Παιδικός-σταθμός-Δημιουργικότητα-παιδιών-Χειροτεχνία-Μικρή.jpg)
Ενημέρωση για τις εγγραφές στους Δημοτικούς Παιδικούς και Βρεφονηπιακούς Σταθμούς
Αγαπητοί γονείς Καθώς η διαδικασία κατάθεσης αιτήσεων στην Ελληνική Εταιρία Τοπικής Ανάπτυξης και Αυτοδιοίκησης (Ε.Ε.Τ.Α.Α.) βρίσκεται σε εξέλιξη, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε σχετικά με τον τρόπο που θα πραγματοποιηθούν οι εγγραφές στους Δημοτικούς Παιδικούς και Βρεφονηπιακούς Σταθμούς. Με την οριστικοποίηση των αποτελεσμάτων της Ε.Ε.Τ.Α.Α., οι γονείς βρεφών, δηλαδή παιδιών ηλικίας από 8 μηνών έως και 2,5 ετών, προς αποφυγή
![Η λειτουργία της Δημοτικής Βιβλιοθήκης Πετρούπολης Η λειτουργία της Δημοτικής Βιβλιοθήκης Πετρούπολης](https://petroupoli.gov.gr/wp-content/uploads/2024/07/Δημοτική-Βιβλιοθήκη-Πετρούπολης-Μικρή.jpg)
Η λειτουργία της Δημοτικής Βιβλιοθήκης Πετρούπολης
Ενημερώνουμε τους φίλους του βιβλίου πως η Δημοτική Βιβλιοθήκη Πετρούπολης θα λειτουργεί έως την Τετάρτη 31 Ιουλίου. Θα παραμείνει κλειστή τον Αύγουστο και θα «γυρίσει» στη… σελίδα επαναλειτουργίας της στις 2 Σεπτεμβρίου. Η βιβλιοθήκη βρίσκεται στον 2ο όροφο του Πνευματικού Κέντρου (Μπουμπουλίνας 59 & Αθανασίου Διάκου), το τηλέφωνο επικοινωνίας είναι 210-5025250 και το email: librarypetroupolis@gmail.com. Τον ηλεκτρονικό κατάλογο της βιβλιοθήκης,
![Η λαϊκή κινητοποίηση απέτρεψε νέα προσπάθεια έξωσης στην οδό Ναϊάδων Η λαϊκή κινητοποίηση απέτρεψε νέα προσπάθεια έξωσης στην οδό Ναϊάδων](https://petroupoli.gov.gr/wp-content/uploads/2024/07/Ναϊάδων-Έξωση-Μικρή.jpg)
Η λαϊκή κινητοποίηση απέτρεψε νέα προσπάθεια έξωσης στην οδό Ναϊάδων
Η κινητοποίηση της γειτονιάς, φορέων και σωματείων της Πετρούπολης και της Δημοτικής Αρχής, μ’ επικεφαλής τον Δήμαρχο Βαγγέλη Σίμο, και παρόντων της Αντιδημάρχου Διοικητικών Υπηρεσιών Ξένιας Γιώγου, του Αντιδημάρχου Παιδείας Γιώργου Τσιακίλου και του Δημοτικού Συμβούλου Μανώλη Ραγκούση, απέτρεψαν -για μια ακόμη φορά- την προσπάθεια έξωσης σε οικογένεια της οδού Ναϊάδων. Με αποφασιστικότητα ξεκαθάρισαν ότι δεν θα φύγουν από τον
![Δομή Κοινωνικού Παντοπωλείου Δήμου Πετρούπολης: Ολοκληρώθηκε η διανομή τροφίμων για τον Φεβρουάριο Δομή Κοινωνικού Παντοπωλείου Δήμου Πετρούπολης: Ολοκληρώθηκε η διανομή τροφίμων για τον Φεβρουάριο](https://petroupoli.gov.gr/wp-content/uploads/2024/03/Λογότυπος-Logo-Κοινωνικό-Παντοπωλείο.jpg)
Κοινωνικό Παντοπωλείο: Ολοκληρώθηκε η διανομή τροφίμων για τον Ιούλιο
Την Τρίτη (23/7) ολοκληρώθηκε η προγραμματισμένη διανομή, για τον μήνα Ιούλιο, από το Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Πετρούπολης με είδη βασικής διατροφής μακράς διάρκειας για τα ωφελούμενα νοικοκυριά της δομής. Τα προϊόντα που διατέθηκαν προήλθαν από ενέργειες δικτύωσης της Διεύθυνσης Παιδείας, Πρόνοιας & Κοινωνικής Πολιτικής του Δήμου, καθώς και από τη δωρεά συλλόγου (Γυμναστικός Σύλλογος «Ειρήνη Πετρούπολης»), πολιτών και της
![Απογευματινά δρομολόγια από τη Δημοτική Συγκοινωνία Πετρούπολης Απογευματινά δρομολόγια από τη Δημοτική Συγκοινωνία Πετρούπολης](https://petroupoli.gov.gr/wp-content/uploads/2024/06/Δημοτική-συγκονωνία-Λεωφορεία-Μικρή.jpg)
Τα απογευματινά δρομολόγια της Δημοτικής Συγκοινωνίας Πετρούπολης αύριο (25/7)
Αναγκαστικές τροποποιήσεις των δρομολογίων και των τερματικών σταθμών του Ο.Α.Σ.Α. θα υπάρξουν αύριο (25/7), λόγω της παράστασης στο Θέατρο Πέτρας, «Ηρακλής Μαινόμενος». Ο Δήμος Πετρούπολης αποφάσισε, με στόχο τη μείωση της ταλαιπωρίας των συνδημοτών μας, από το απόγευμα (19:30-23:00) να χρησιμοποιηθούν και τα δύο λεωφορεία της Δημοτικής Συγκοινωνίας, για να μεταφέρουν τους επιβάτες πιο κοντά στον προορισμό τους. Συγκεκριμένα, το
![Ανοιχτό στο κοινό το Β' ΚΑΠΗ κατά τη διάρκεια της αυριανής (25/7) διακοπής ρεύματος Ανοιχτό στο κοινό το Β' ΚΑΠΗ κατά τη διάρκεια της αυριανής (25/7) διακοπής ρεύματος](https://petroupoli.gov.gr/wp-content/uploads/2024/07/Διακοπή-ρεύματος-ΔΕΔΔΗΕ-Μικρή.jpg)
Ανοιχτό στο κοινό το Β’ ΚΑΠΗ κατά τη διάρκεια της αυριανής (25/7) διακοπής ρεύματος
Η εταιρεία «Διαχειριστής του Ελληνικού Δικτύου Διανομής Ηλεκτρικής Ενέργειας» (Δ.Ε.Δ.Δ.Η.Ε.Α.Ε.) έχει προγραμματίσει για αύριο διακοπή ρεύματος από τις 06:30 έως τις 16:30, λόγω εργασιών, στις οδούς: ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑ – ΠΙΝΔΟΥ – 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ – ΑΝΑΤ.ΡΩΜΥΛΙΑΣ – ΓΡΑΒΙΑΣ – ΡΗΓΑ ΦΕΡΑΙΟΥ – ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗ – ΜΑΡΚΟΥ ΜΠΤΣΑΡΗ – ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ – ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΩΣ – ΒΟΡΕΙΟΥ ΗΠΕΙΡΟΥ – ΘΡΑΚΗΣ. Σε επικοινωνία που είχε με στελέχη
Εκδηλώσεις
- Δεν υπάρχουν επερχόμενες εκδηλώσεις.