Δράση Ευαισθητοποίησης από το Κέντρο Πρόληψης ΦΑΕΘΩΝ και «Τα Πέταλα της Ειρήνης»
από Απόστολος Ράλλης
Δράση Ευαισθητοποίησης από το Κέντρο Πρόληψης ΦΑΕΘΩΝ και «Τα Πέταλα της Ειρήνης»
Με αφορμή την Παγκόσμια ημέρα κατά των Ναρκωτικών, το Κέντρο Πρόληψης ΦΑΕΘΩΝ, σε συνεργασία με τους εθελοντές του προγράμματος «Τα Πέταλα της Ειρήνης», θα πραγματοποιήσουν δράση ευαισθητοποίησης στην Πλατεία Αγίου Δημητρίου Πετρούπολης, την Τετάρτη 8 Ιουνίου 2022 και ώρα 18:00, με ελεύθερη συμμετοχή.
Η εκδήλωση αφορά μικρούς και μεγάλους και περιλαμβάνει αφήγηση του παραμυθιού “Το ταξίδι του μικρού Λωτού” της Λιουντμίλα Αριόλ, ένα παραμύθι που δείχνει ανάγλυφα σε όλους, πώς οι αξίες που έχουμε στην καρδιά μας είναι ο θησαυρός που μας βοηθά στη ζωή να ξεπερνάμε κάθε δυσκολία, παραμένοντας ψυχικά και πνευματικά αλώβητοι.
Περιλαμβάνει επίσης, κουκλοθέατρο, μουσική και εργαστήριο οριγκάμι, με την τεχνική του οποίου οι παρευρισκόμενοι θα φτιάξουν πολύχρωμους, χάρτινους λωτούς.
Το εθελοντικό πρόγραμμα «Τα Πέταλα της Ειρήνης» βασίζεται στις αρχές Αλήθεια – Καλοσύνη – Ανεκτικότητα, που διέπουν την αρχαία σχολή άσκησης καλλιέργειας για το νου και το σώμα στην Κίνα και στην Ελλάδα και το πρόγραμμα παρουσιάζεται αφιλοκερδώς από ομάδα εθελοντών.
Η ιστοσελίδα χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει τη λειτουργικότητά της και προκειμένου να μετρήσει την επισκεψιμότητα, τη χρήση και την απόδοσή της, καθώς και για να σας παρέχει λειτουργίες δικτυακών πλατφορμών, όπως μέσων κοινωνικής δικτύωσης. Πατώντας «ΔΕΧΟΜΑΙ» δίνετε τη συγκατάθεσή σας για τη χρήση των cookies. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις προτιμήσεις των cookies κάνοντας κλικ στο πεδίο "ΟΙ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΜΟΥ". Μπορείτε να άρετε τη συγκατάθεσή σας για το μέλλον οποτεδήποτε μέσω των Ρυθμίσεων Απορρήτου (Κέντρο Απορρήτου). Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλούμε δείτε την Πολιτική Cookies και την Πολιτική Απορρήτου.
Όταν επισκέπτεστε οποιονδήποτε ιστότοπο, ενδέχεται να αποθηκεύει ή να ανακτά πληροφορίες στο πρόγραμμα περιήγησής σας, κυρίως με τη μορφή cookie. Ελέγξτε τις προσωπικές σας Υπηρεσίες Cookie εδώ.